A-tým - zápasy 30. 5. 2022

Áčko bude muset do Boleslavi, semifinále rozhodne poslední zápas

Áčko chtělo rozhodnout semifinálovou sérii s Mladou Boleslaví již v neděli večer. Do utkání vstoupilo parádně, vytvářelo si mnoho příležitostí a jedna z nich dokonce skončila brankou. Poté se ovšem Boleslav zvedla a především díky třetí třetině, kterou vyhrála 3:0, získala cenné vítězství. Vše se tak rozhodne ve středu v Mladé Boleslavi.

Komentář Vítka Vozdeckého:

"Do včerejšího zápasu jsme vstoupili velice dobře. V první třetině jsme si vypracovali řadu gólových příležitostí a zároveň jsme soupeře k ničemu nepouštěli. Jen škoda, že jsme nevstřelili více než jeden gól. V půlce druhé třetiny nás soupeř začal přehrávat a i vinou vyloučení a následně využité přesilovky odskočil do dvoubrankového vedení. Na konci druhé třetiny se naše hra opět zlepšila a podařilo se nám také využít přesilovku a zanedlouho i vyrovnat. Do třetí části vstoupili hosté velice aktivně a po několika dlouhých závarech u nás v pásmu se jim podařilo třikrát skórovat. Z mého pohledu byla prostřední třetina vyrovnaná a v první a třetí byl výrazně lepší vždy jeden z týmů. Dle mého názoru rozhodlo to, že jsme v první třetině nevyužili své šance a neodskočili do několika brankového vedení, které by soupeř těžce dotahoval."

Rozhovor s Jakubem Burešem:

Dneska se s góly roztrhl pytel, byl v něčem rozdíl od včerejšího zápasu?

Myslím, že asi trošku byl, protože jsme na ně nastoupili v první třetině o dost lépe než v první třetině minulého zápasu. Bohužel jsme tam měli trochu propast v té první polovině druhé třetiny, kdy hráli líp. To nás možná trošku stálo zápas. Pak jsme se do toho vrátili. Dali jsme góly, srovnali jsme. Mysleli jsme, že už jsme na koni. Bohužel pak nám na začátku třetí třetiny padly góly, dostali jsme. To si myslím, že rozhodlo zápas.

Jak moc byla znát absence Ondřeje Beneše a Matěje Taufera?

Ondra je nás klíčový hráč. Určitě tam chyběl hlavně v tom předbrankovém prostoru, kde je Ondra velmi silný a dokáže tam ty dorážky dostat do branky. Taufík stoprocentně. Tam jde o ten pohyb v útočném pásmu a góly určitě taky scházel.

Co je potřeba změnit do příštího zápasu?

Určitě nemít výpadky. Určitě bychom mohli navázat na první třetinu. Hráli jsme dobře. Byli jsme v pohybu v útočném pásmu. Rychle jsme si to dávali. Myslím, že kdybychom navázali ten pátý zápas na tu první třetinu, kterou jsme hráli tady, tak si myslím, že by to mohlo být dobrý.