B-tým - zápasy 30. 5. 2022

O mistrovi Oblastní ligy rozhodne třetí finále

Stejně jako semifinále bude i v finálovou sérii mezi B-týmy Keltů a Nového Strašecí muset rozhodnout třetí zápas, který je na programu ve středu od 19:30. Utkání na půdě Nového Strašecí rozhodla v neprospěch Keltů hlavně častá vyloučení. Konkrétně Kelti nabídli soupeřům sedm přesilovek, ze kterých Novostrašečtí vytěžili dvě z celkových třech vstřelených branek. Navíc opět zaostali za protihráči i ve střelbě a za výborného Šnobla dostali jen dva pokusy.

Komentář Petra Urbana: "K druhému finálovému zápasu jsme zajeli do arény Na Kocourku s výhodou mečbolu. Hned první střídání však napovědělo, že se domácí budou chtít o první místo ještě pořádně poprat. Ovšem sérii jsme chtěli v neděli ukončit i my a i jako první jsme se ujali vedení z hole Vaška Patzenhauera. Za necelou minutu však bylo srovnáno a začínalo se nanovo. Ve druhé třetině jsme šli do vedení ještě jednou po zásahu Jana Chromka, ale do konce třetiny se domácím podařilo opět srovnat. V posledním dějství se ujali vedení poprvé domácí a tentokrát se již gólový stav neměnil. V bojovném utkání plném osobních soubojů a velkého nasazení rozhodly hlavně přesilové hry, kdy jsme hráli, bohužel, často v oslabení a ani konečný nápor při hře bez opět vynikajícího Michala Kupce, nepřinesl kýžené vyrovnání. Prohráli jsme tedy 2:3 a o vítězi se rozhodne ve středu v Hlinkách."