Historie klubu

Historie Keltů není příliš dlouhá, ale i přes to ji stojí za to znát! Rozsáhlou fotogalerii Keltů naleznete zde , samotného hokejbalu v Nižboru zase tady !

Kelti si po boji poradili i s rezervou Hostivaře.
Vloženo: 19.09.2011 Autor: bedík

Utkání se záložním týmem prvoligové Hostivaře přineslo vyrovnanější průběh, než jaký se dal podle papírových předpokladů očekávat. Domácí se díky houževnaté hře drželi dlouho na dostřel, avšak Kelti si i přes absenci opor Gottharda s Novákem vítězství pohlídali a i po třetím odehraném utkání zůstávají neporaženi. Nižborští se však v utkání opět museli vyrovnat s neproměňováním vyložených šancí i častými vyloučeními, kterými si zápas značně zkomplikovali.

HBC Hostivař „B“ - SK Kelti Nižbor 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)


Utkání začalo s půlhodinovým zpožděním a byli to domácí, kteří byli v jeho úvodu aktivnější. Kelti si sice vypracovali několik příležitostí, avšak byl to nižborský brankář Huml, který měl více práce. Postupem času se hráči z Nižbora dostávali do tempa, avšak jejich útočné výpady končily díky nepřesnostem dříve, než se dostali k zakončení, a tak dlouho svítil na časomíře stav 0:0. Změnu na ukazateli skóre přinesla až 12. minuta. Hostivařští útočníci si dvakrát v rychlém sledu vylámali zuby na Humlovi a tak se na druhé straně trestal po výborném napadání Krásla nižborský Podráský. Kelty první gól viditelně uklidnil a začali na hřišti dominovat. Do přestávky se ještě prosadil střelou od modré Dvořák, což dalo Keltům dvoubrankové vedení a slušný náskok do druhé patnáctiminutovky.

I po změně stran pokračovali hosté v aktivní hře, za níž jim byl odměnou třetí gól v brance Hostivaře. Souhru druhé útočné řady zakončil Dvořák polovysokou přihrávkou před branku, kde se míček odrazil od kolena Beneše a skončil za zády překvapeného brankáře Janovce. Utkání bylo bohužel poznamenáno několika nepřesnými výroky obou rozhodčích, kteří na obě strany rozdávali diskutabilní tresty a zároveň nedostatečným organizačním zajištěním ze strany domácích, kdy u stolku časomíry seděl mladý elév, který si s jejím ovládáním nevěděl příliš rady. Každé vyloučení tak bylo doprovázeno zhruba minutovým intermezzem, v němž se společně s rozhodčími snažil nastavit na ukazateli skóre udělené tresty. Jedna z přesilových her Keltů přinesla i nejhezčí akci zápasu. Kombinaci nižborské pětice zakončoval Kohout nahrávkou na mezi kruhy operujícího Beneše, který z dobré střelecké pozice ještě prodloužil na úplně volného Brodana, pro nějž již nebyl problém zasunout míček do prázdné branky – 0:4. Hostující hráči si však již téměř rozhodnuté utkání značně zkomplikovali. Několik vyloučení znamenalo snížení na rozdíl dvou branek, když se nejprve při hře čtyř proti třem prosadil z mezikruží Ondřej Popelka a za další dvě minuty po vyhrané bully v obranné třetině Keltů pálící Marek Brož.

Poslední třetina tak slibovala ještě velké drama. To však nehodlal připustit Kohout, který se nejlépe zorientoval po bully v útočné třetině a rychlým švihem poslal Kelty do třígólového vedení. Utkání bylo i nadále rozhárané množstvím vyloučení, ale i tak kráčeli hosté za dalším vítězstvím. Drobnou komplikaci znamenala branka hostivařského Skřivana, který využil nezformovaného obranného valu Keltů a krátce po skončení jejich oslabení snížil na 3:5. V závěru ještě putoval za katr po přísném vyloučení na 2+2 minuty Kohout, ale závěrečný nápor Hostivaře již Nižbor přežil bez úhony a mohl se tak radovat z udržení stoprocentní bodové bilance i postavení na špici tabulky.

Komentář trenéra Veselého: „Úvod zápasu vyšel lépe soupeři. My jsme hru vyrovnali od poloviny třetiny a v závěru jsme se prosadili i gólově. Zlepšená hra pokračovala i ve druhé třetině, až do stavu 4:0, kdy jsme polevili. Soupeř toho využil a zápas ještě zdramatizoval. Podali jsme solidní výkon, jen jsme se zbytečně nechávali vyhazovat z tempa zápasu častými diskuzemi nad nepřesnostmi rozhodčích.“

Sestavy:
HBC Hostivař „B“ Janovec – Hradňanský, Kovář, Zvolský, Hentek – Hrabák, O. Popelka, T. Popelka, Michálek, Kalaš, Mi. Brož, Ma. Brož, Novák, Skřivan, Kerouš

SK Kelti Nižbor Huml - Truksa, Foltýn, Kubr, P. Říha – Podráský, Krásl, J. Říha, Beneš, Dvořák, Kohout, Brodan, Mičko, Novotný

Branky a nahrávky: 11:34 Podráský (Krásl) – 0:1, 14:45 Dvořák (Truksa) – 0:2, 16:30 Beneš (Dvořák) – 0:3, 22:05 Brodan (Beneš, Kohout) – 0:4, 23:33 O. Popelka (Ma. Brož) – 1:4, 29:20 Ma. Brož (Hrabák) – 2:4, 30:37 Kohout (Beneš) – 2:5, 36:54 Skřivan (Hradňanský, Hrabák) – 3:5

Vyloučení: 6:11, Přesilovky: 8:4, Využití: 2:1, V oslabení: 0:0
Střely na branku: 27:31 (5:13, 11:8, 11:10)



Autor: bedík



Zpět